SKLEP: - Windsurfing - Kite - Kitesurfing Surfmix
Kitesurfing
Windsurfing
SUP
WAKE
Kajakarstwo
Żeglarstwo
Surfing
Marki
Info
Czytelnia
Tenis
Sporty zimowe
Partnerzy


Wateractiv.pl

Strona główna » Kitesurfing » Bary » North » Produkt nr 10315


BAR North Trust 5th Element z linkami + Leash 2016

zobacz też

Bar Cabrinha Overdrive 1X Recoil 2017

Robert
13422987
  512257145
Rafał
61234994
  519 805 960
Tel. stacjonarny:
sklep@surfmix.com
-38%
od 1299 PLN
stara cena: 2089 pln
oszczędzasz: 790 PLN
73 PLN
dostawa tego produktu jest GRATIS

zdjęcia produktu


powiększ powiększ


powiększ powiększ


powiększ powiększ


powiększ powiększ


powiększ powiększ


opis produktu

Dostępne rozmiary:: 24 m - M/L,

Niedościgniony wzór pod względem bezpieczeństwa oraz niezawodności. Bar Trust 5th Element to najbardziej progresywny i efektywny bar pięciolinkowy, który daje ci pełną kontrolę nad latawcem, wyposażony w uznawany za jeden z najlepszych na świecie system bezpieczeństwa Iron Heart IV.

Legenda kiteboardingu. Bezpieczeństwo to kluczowa kwestia w przypadku sportu, gdzie ścierają się dwa spośród czterech elementów natury - w takich sytuacjach rider zdany jest tylko na siebie i swój sprzęt. Chroniony patentami 5-linkowy system North'a dostarczał na przestrzeni lat najlepszą kombinację bezpieczeństwa oraz wydajności - w roku 2016 pozostaje to niezmienne. Bezpieczeństwo w barze NKB idzie w parze z niezawodnością - w modelu North Trust 5th Element zamontowany jest w 100% natychmiastowy depower, który uruchamia się poprzez włącznik bezpieczeństwa. Dodatkowym atutem stosowania takiego rozwiązania jest znacznie łatwiejszy i szybszy start z wody.

W modelach 2016 zastosowano długości linek 19m i 22m dla rozmiaru S/M oraz 24m i 27m dla rozmiaru M/L.

5th Element to doskonała kombinacja osiągów i bezpieczeństwa. Rokrocznie pięciolinkowe bary przekonują swoją niezawodnością i 100% depowerem który sprawdza się w każdych warunkach. BAR North 5th Element + linki + Leash 2016, dedykowany do latawców North, jednak ze względu na rewelacyjne systemy zastosowane w barze, wykorzystywany jest do latawców 4 i 5 linkowych innych firm. Szerokość drążka zmienna - odpowiednio 42-49cm dla rozmiaru S/M lub 46-53cm dla rozmiaru M/L.

Przeznaczony do latawców Rebel, Vegas, Evo, Fuse, Neo, Dyno i Dice lecz można go śmiało stosować również na Buzz. Wyposażony w niezawodną zrywkę oraz system pozwalający na zmianę szerokości baru.

Iron Heart IV wymaga minimalnej siły do uwolnienia, bez względu na trudne warunki, nie przeszkadza mu piasek i słona woda. Iron Heart stanowi punkt odniesienia dla innych systemów bezpieczeństwa. System pozwala na jazdę w kilku wariantach - przyda się bowiem w trybie hooked oraz unhooked, jak również daje możliwość jazdy standardowej (100% bezpieczeństwo) oraz w trybie suicide (rekomendowanej dla bardzo zaawansowanych riderów). Oprócz tego IHIV wyposażony jest w: reverse release pin, roto head, ario cleat, sliding stopper oraz safety leash.

Cechy:

 • Długość linek 19 i 22 lub 24 i 27 metrów (w komplecie z barem zestaw linek jednej długości)
 • Wymienny Plastic fitted centre hole pomaga w odpowiednim ustawieniu linek, zapobiega ich przecieraniu i chroni bar przed uszkodzeniem
 • Miękkie i wygodne uchwyty antypoślizgowe EVA
 • Zintegrowany backline adjuster
 • Winding post z funkcją flip-flop dla łatwej regulacji długości pozwoli na zmianę szerokości drążka 42 -49cm dla rozmiaru S/M lub 46 lub 53cm dla rozmiaru M/L
 • Zintegrowany EVA floater
 • New moulded EVA floater zwiększający bezpieczeństwo leasha

Wyposażenie :

 • Bar
 • Linki (jedna długość)
 • Leash

Jak dobrać długośc linek

Długość linek ma ogromny wpływ na sposób zachowania latawca. Różne style wymagają różnych latawców o różnych rozmiarach a te z kolei zaprojektowano tak by współpracowały z określoną długością linek.

Drążek jest miejscem kontaktu, stanowi swoiste połączenie ridera i latawca jest więc niezwykle istotne by wszystkie ustawienia dopasowane były do stylu jazdy i możliwości użytkownika. Tak na prawdę istnieje dość prosta zależność - im krótsze linki tym lepsze wyczucie, szybsza reakcja i manewry, im dłuższe tym więcej mocy. Dopasowanie linek pozwala czerpać pełną przyjemność z jazdy.

19M (70% Handling / 30% Power)

Super szybkie skręcani i bardzo duża czułość na ruchy drążka - krótsze linki najlepiej sprawdzają się przy zaawansowanym freestyle i szalonych kiteloopach. Doskonale nadają się także do wave gdzie szybkie manewry są bardzo istotne. Jeśli uprawiasz wakestyle i lubisz krótko trzymać latawiec to ta długość także może cię zainteresować. Wadą tej długości jest kiepska moc w low endzie.

 • Mały czas reakcji i szybkie skręty
 • Do ekstremalnego freestyle, Wakestyle i Wave
 • Ciasne super szybkie kiteloopy

22m (60% Handling / 40% Power)

Najczęściej stosowane przez NKB freestyle i wave team. Linki tej długości dają bardzo dobrą manewrowność ipozwalają wyciągnąć z latawca całkiem sporo szybkości. Doskonałe do wave i freestyle choć nie tak ekstremalne jak 19m redukują jednak moc w low endzie.

 • Szybkie skręcanie
 • Szybkie kiteloopy
 • Ulubiona długość freestyle NKB team
 • Najlepszy wybór do wave

24m (50% Handling / 50% Power)

Najlepszy wybór do allround - bobry czas reakcji i szybkie skręty z odpowiednią dawką mocy. Każdy rider znajdzie w tych ustawieniach coś dla siebie doskonałe do freeride, wave i freestyle.

 • Najbardziej uniwersalne ustawienie
 • Doskonałe do All-round freeride
 • Dobra moc w low end i przyzwoita szybkość manewrów
 • Możliwość wykonania wysokich skoków
 • Rekomendowana długość w przypadku one bar quiver

27m (40% Handling / 60% Power)

Dodatkowa długość oznacza dodatkową moc, możesz nieco poszerzyć zakres wiatrowy swojego quivera dodając do niego bar z dłuższymi linkami. Wieksza długość zapewnia także dodatkowego kopa przy wyskokach.

 • Doskonały Low-end
 • Doskonałe skoki
 • Doskonały lift
Jak dobrać długość linek do baru

DODATKOWE MATERIAŁY

Strona Producenta Kanał YouTube Broszura NKB 2016 Instrukcja techniczna

Recenzje

Ten produkt nie ma jeszcze recenzji, Twoja może być pierwsza
Ten produkt jest już wyprzedany, ale może zainteresują Ciebie, inne dostępne oferty:
Bar Ozone Contact Water Control System 2017 Bar Ozone Contact Water Control System 2017
1999 pln 1399 pln
-30%
Bar Cabrinha QuickLoop 1X Trim 2017 Bar Cabrinha QuickLoop 1X Trim 2017
1499 pln 1199 pln
-20%
Bar Cabrinha Chaos 1X Trim 2017 Bar Cabrinha Chaos 1X Trim 2017
1689 pln 1439 pln
-15%
© Copyright SurfMix 2004-2017 Deski - Żagle - Maszty - Bomy - Akcesoria windsurfingowe - Kite - SUP do góry
Powered by
Design by YANAH - projektowanie stron internetowych