SKLEP: - Windsurfing - Kite - Kitesurfing Surfmix
Windsurfing
Kitesurfing
SUP
WING
SKUTER WODNY
WAKE
Kajakarstwo
Żeglarstwo
Surfing
Marki
Info
Czytelnia
Tenis
Sporty zimowe

Strona główna » Windsurfing » Bomy » Neil Pryde » Produkt nr 11387


Bom Neil Pryde X3 2016

zobacz też

Buty
Akcesoria
Foil Wing

Robert
13422987
  512257145
Rafał
61234994
  519 805 960
Tel. stacjonarny:
sklep@surfmix.com
od 1199 PLN
67 PLN
dostawa tego produktu jest GRATIS

zdjęcia produktu


powiększ powiększ


powiększ powiększ


powiększ powiększ


powiększ powiększ


powiększ powiększ


powiększ powiększ


powiększ powiększ


powiększ powiększ


opis produktu

Dostępne rozmiary:: 140-190, 160-210, 180-230, 200-250,

Sztywny aluminiowy bom dla szerokiego grona użytkowników o uproszczonej obsłudze. Jego ramiona wykonane są z jednej rury, posiada nowy typ głowicy VT Joint oraz nock wykonane z aluminium, zakres regulacji 50 cm, nowy, „elastyczny” system pozycjonowania nocka.

Nowe bomy 2016, o długości 140 i 160, mają profil S-Shape - zostały zaprojektowane tak aby w sposób intuicyjny i naturalny ‘ustawić’ użytkownika bliżej żagla i tym samym zapewnić lepszą kontrolę nad zestawem. Nowy bom kompensuje również zmiany kształtu żagla wynikające ze zmiennej siły wiatru – dynamicznie reaguje na zmiany głębokości profilu żagla i jego przesunięcie, kompensuje te zmiany i wyrównuje zmiany obciążenia na rękach. W rezultacie otrzymujemy zestaw o bardziej wyrównanej, stabilnej sile ciągu. Do tej pory parametry zestawu (osiągi) były zakładnikami praw fizyki. Standardowy kształt bomu pod obciążeniem ulegał zmianie – kiedy siła wiatru rosła bom odkształcał się – skracał i rozszerzał, a tym samym profil żagla stawał się głębszy, punkt przyłożenia siły przesuwał się w kierunku masztu co zwiększało obciążenie ‘na rękach’ a cały zestaw stawał się trudniejszy do kontroli i kierowania. S-Shape ‘nakazuje’ żaglowi utrzymać stabilny profil niezależnie od zmiennego obciążenia (podmuchów wiatru, szkwałów itp.) czyniąc zestaw ‘łatwiejszym’ i bardziej przyjaznym użytkownikowi. Ponadto rury ramion bomu są wsunięte w środek rury obszaru głowicy, która dzięki temu może mieć większą średnicę a tym samym jeszcze większą wytrzymałość i sztywność. Aby uzyskać ostateczny produkt całość jest jeszcze poddawana obróbce cieplnej - procesowi T6 (przesycenie i sztuczne starzenie).

Firma Neil Pryde proponuje bomy aluminiowe X3 w długościach 140 i 160 w wersji New School, o zmienionym kształcie, dostosowanym do potrzeb szkolenia. Nowy kształt umożliwia osobie uczącej się przyjęcie wygodniejszej, mniej męczącej i bardziej naturalnej pozycji w trakcie płynięcia. Nowy kształt sprawia, że nadgarstek i dłoń są ułożone w jednej linii z przedramieniem, niezależnie od miejsca w którym trzymany jest bom. Mięśnie i stawy nie są skręcone i naciągnięte nadmiernie i tym samym są mniej obciążone. Kiedy przychodzi szkwał i próbuje pozbawić użytkownika panowania nad zestawem nowy kształt bomu umożliwia przedniej ręce prostą, naturalną i łatwą odpowiedź.


TECHNOLOGIE

Nowa klamra

Większe powierzchnia styku obejmy z masztem daje również lepszą sprawność energetyczną oraz zmniejsza prawdopodobieństwo uszkodzenia (zgniecenia) masztu. VT_Joint umożliwia zapięcie bomu na masztach o standartowej średnicy ale różniących się średnicą na wysokości bomu bez zakładania podkładek redukujących.

Trzpień stabilizujący głowicę bomu

Trzpień stabilizujący głowicę bomu uniemożliwiający przesuwanie się jej na boki.

VT-Joint

Nowa konstrukcja obejmy masztu zapewniająca lepsze i sztywniejsze połączenie bomu z masztem, a tym samym mniejsze straty energii przy przekazywaniu energii z bomu - poprzez maszt - na deskę.

Dźwignia regulacji bomu typu Twin-pin

Rozwiązanie zastosowane w wszystkich bomach dla płynniejszej regulacji (oprócz race'owego X9). Konstrukcja zatrzasków na podwójny pin zapewnia optymalne rozłożenie obciążenia i sztywne połączenie ramion bomu z jego nockiem.

Reduktor RDM

Reduktor masztu RDM w komplecie z bomami 140-190 i 160-210.

DODATKOWE MATERIAŁYO marce NEIL PRYDE

Neil Pryde – to jedna z najlepiej rozpoznawanych marek w windsurfingu. Zatrudnia 3 tys. pracowników w 40 krajach. Od 40 lat tworzą najlepsze żagle , które są efektem połączonej pracy komputerów ,inżynierów oraz zawodników. Neil Pryde przeniesie Cię na wyższy level!

Recenzje

Ten produkt nie ma jeszcze recenzji, Twoja może być pierwsza
Ten produkt jest już wyprzedany, ale może zainteresują Ciebie, inne dostępne oferty:
Bom Neil Pryde Boom XF Bom Neil Pryde Boom XF
1399 pln 1199 pln
-14%
Bom Severne Metal 2021 Bom Severne Metal 2021
1049 pln
BOM Goya Slim Alu Monocoque Freeride/Slalom/Race 26/29,5 BOM Goya Slim Alu Monocoque Freeride/Slalom/Race 26/29,5
1249 pln 1049 pln
-16%
Bom Severne Race Alu Bom Severne Race Alu
1239 pln 1139 pln
-8%
Bom NORTH SAILS / DUOTONE Silver HD Series 2018 Bom NORTH SAILS / DUOTONE Silver HD Series 2018
1649 pln 1099 pln
-33%
BOM Goya Slim Alu Monocoque Freeride/Slalom/Race 27 BOM Goya Slim Alu Monocoque Freeride/Slalom/Race 27
1249 pln 1039 pln
-17%
© Copyright SurfMix Deski - Żagle - Maszty - Bomy - Akcesoria windsurfingowe - Kite - SUP - Wiosła i Pagaje - Pianki - Buty - Trapezy góra
2004-2018 do góry