SKLEP: - Windsurfing - Kite - Kitesurfing Surfmix
Windsurfing
Kitesurfing
SUP
SKUTER WODNY
WAKE
Kajakarstwo
Żeglarstwo
Surfing
Marki
Info
Czytelnia
Tenis
Sporty zimowe

Strona główna » Windsurfing » Maszty » Gaastra » Produkt nr 12901


Maszt GAASTRA SDM 100 2017

zobacz też

Multimedia
Trapezy
Dla dzieci

Łukasz
6538188
  509780511
Rafał
61234994
  519 805 960
Tel. stacjonarny:
sklep@surfmix.com
od 3309 PLN
186 PLN
dostawa tego produktu jest GRATIS

zdjęcia produktu


powiększ powiększ


powiększ powiększ


powiększ powiększ


powiększ powiększ


opis produktu

Dostępne rozmiary:: 400, 430, 460, 490, 520, 550,

Maszt SDM firmy Gaastra z 100% zawartością włókna węglowego i krzywą ugięcia Constant Curve. Najlepszy sprzęt dla wymagających - stuprocentowa zawartość węgla to gwarancja najwyższej wydajności reaktywności i najniżej wagi. Z łatwością i bardzo szybko otaklujesz na nim żagiel.

Jest on bardzo lekki i wytrzymały. Bardzo dobrze odpuszcza szkwały, a dzięki 100% zawartości włókna węglowego zapewnia pełną kontrolę nad zestawem i dynamiczną pracę pędnika. Można na nim otaklować żagle do każdego stylu pływania. Jest wykorzystywany przez team riderów Gaastra, którzy odnoszą na nich ogromne sukcesy - dowodem na to jest mistrzostwo świata. Jego stała krzywa ugięcia zapewnia bardzo dobre przyspieszenie i pozwala na osiąganie dużych prędkości. W zestawie posiada pokrowiec. Został pokryty niewidoczną powłoką poliamidową, która chroni go w 100% przed zarysowaniem, wgnieceniami oraz promieniami UV.


Maszty zostają obciążane ciężarem 30 kg na samym środku. Następnie mierzona jest ich ugięcie w ¼ , ¾ oraz na samym środku. Maszty HardTop posiadają sztywny top, natomiast Constant Curve posiadają stałą linię ugięcie na całej długości.
IPS – The Invisible Polyamide Shield is a mast shielding device. Niewidzialna, bardzo lekka i wytrzymała bariera ochronna masztu stworzona z powłoki poliamidu pokrywa maszt i w 100% chroni go przez zadrapaniami, wgnieceniami oraz szkodliwym działaniem promieni UV. Maszty z zawartością 75% oraz 100% włókna węglowego jak wykazały testy są mocniejsze aż o 45% niż poprzednie modele. Po wielogodzinnym użytkowaniu i nadużywaniu masztu, wciąż wygląda jak nowy i zapewnia bezkompromisowe osiągi i wydajność.

Cechy produktu

  • Zawartość włókna węglowego 100%
  • Krzywa ugięcia Constant Curve (CC)
  • Przeznaczenie - żagle freeride, race, freestyle, wave
  • Pokrowiec na maszt w zestawie
  • Masz pokryty jest chroniącą powłoką poliamidową
Wywiad z projektantem Gaastry Peter'em Munzlinger

Żagle Gaastry do tej pory pracowały wyłącznie na masztach z bardzo specyficzną krzywą ugięcia HardTop, co sprawiało, że używania masztów innych firm było problematyczne. Projektant Peter Munzlinger wyjaśnia, dlaczego obecnie wszystkie maszty GA posiadają powszechną krzywą ugięcia Constant Curve. Poniżej przedstawiamy wywiad z projektantem Gaastry udzielonego dla surf-magazin.

Surf: Peter, firma GA przez długi czas produkowała maszty z krzywą ugięcia HardTop, przy której maszt w górnej części był bardzo sztywny. Skąd zmiana na Constant Curve?

Peter: Tak, trzymaliśmy się masztów z krzywą ugięcia HardTop bardzo długo. W celu określenia ugięcia masztów, są one przymocowane na końcach oraz obciążane ciężarem 30 kg na samym środku. Następnie odchylenie masztu mierzone jest na 1 długości, następnie w 3 oraz na samym środku. W naszej starej już lini masztów HardTop-Biegel górna część była mniej wytrzymała niż przy masztach ze stałą krzywą ugięcia, więc górne obszary zostały usztywnione. Pierwotnie tą krzywą ugięcia zaczerpnęliśmy od naszego projektanta żagli - Barry’ego Spanier’a. Maszty pracowały bardzo dobrze, bo były niesamowicie wygodne w trakcie pływania. W ostatnich latach powoli zaczęliśmy modyfikować nasze maszty idąc bardziej w kierunku krzywej ugięcia Constant Curve. W 2015 roku postanowiliśmy zmienić krzywą ugięcia naszych masztów racingowych wykonanych w 100% z włókna węglowego na Constant Curve, ponieważ miałem więcej opcji i możliwości projektowania, jako że przy masztach HardTop dotarłem już do limitu możliwości projektowych.

Surf: Co było czynnikiem ograniczającym?

Peter: Krzywa ugięcia Constant Curve otworzyła dla mnie nowe możliwości rozwijania naszych żagli. Dla przykładu, zawsze ciężko jest stworzyć żagiel z bardzo dobrym i wypukłym profilem w jego dolnej części na maszcie HardTop, ponieważ miększa, dolna część zawsze wypłaszcza i odbiera profil żagla. Nasze żagle na rok 2017 posiadają bardziej wyraźne i harmonijne profile w dolnej części. W ten sposób mają one dużo lepsze osiągi, przy czym wciąż zachowują świetną prędkość maksymalną. Zmiana na Constant Curve była bardzo udana, sukcesy naszego race’owego żagla Vapor na przestrzeni ostatnich dwóch lat mówią same za siebie. Zachęceni tym sukcesem postanowiliśmy zaktualizować wszystkie nasze maszty do krzywej ugięcia Constant Curve. Kolejną zaletą tej decyzji jest to, że teraz posiadamy maszty z najbardziej popularną krzywą ugięcia. Końcowy klient, który już posiada maszt Constant Curve i myśli o zakupie żagla GA, nie musi się już martwić nabyciem nowego, odpowiedniego masztu.

Surf: Czy zmiana krzywej ugięcia na Constant Curve wpływa na całą linię żagli, od wave’owych aż po race’owe? Jak taka zmiana wygląda w praktyce? Dla zespołu projektowego oznacza to, że cała linia żagli musi być na nowo przeprojektowana, tak?

Peter: Tak, przeprojektowaliśmy nasz cały zakres masztów na krzywą ugięcia Constant Curve. W praktyce oznacza to ,że zmodyfikowaliśmy kieszenie masztowe wszystkich żagli i posiadają one nowy profil. Udoskonalaliśmy wszystkie żagle tak czy inaczej, ale tak, można stwierdzić, że adaptacja nowej krzywej ugięcia wymagała dodatkowej pracy. Ale wysiłek z pewnością się opłacił - feedback naszych dystrybutorów, team riderów, baz surfingowych oraz klientów jest bardzo pozytywny. Jesteśmy bardzo zadowoleni z całej naszej oferty GA na rok 2017.

Surf: Na co klienci GA powinni zwrócić uwagę? Maszt z roku 2016 z żaglem na rok 2017 nie jest teraz idealnym połączeniem, prawda?

Peter: Jak już wspomniałem, wcześniej już stopniowo kierunkowaliśmy naszą krzywą ugięcia masztów w stronę Constant Curve. Dlatego też ostateczna zmiana nie była aż tak radykalna. W zasadzie śmiało można powiedzieć, że maszt z 2016 roku posiadający HardTop pracuje znacznie łatwiej i lepiej z żaglem na rok 2017 niż vice versa.

Surf: Upraszczając - Nowy żagiel ze starym masztem pracuje bardzo dobrze, natomiast starszy żagiel z nowym masztem Constant Curve jest złym pomysłem?

Peter: Dokładnie tak. Starszy, bezkamberowy żagiel GA z masztem na rok 2017 dość odczuwalnie pogarsza rotację listew. Problem jest mniejszy przy żaglach kamberowych - odległość pomiędzy listwami a kamberami przy różnych średnicach grubości masztów można zrównoważyć. Napięcie listew a co za tym idzie ich rotacyjność można łatwo wyregulować. Należy jednak pamiętać, że wyczynowe żagle takie jak race’owy Vapor, freestyle’owy Pure, wave’owe Manic, Poison oraz IQ są bardziej czułe na charakterystykę krzywej ugięcia masztu na którym pracują w porównaniu z żaglami freeride. W wymienionych modelach zalecamy tylko używanie masztu pod który żagiel został stworzony, ponieważ tylko z oryginalnie zaprojektowanym masztem do danego modelu żagla możliwe jest uzyskanie najlepszych i optymalnych osiągów i pełne wykorzystanie potencjału żagla. W naszych żaglach do pływania rekreacyjnego i hobbystycznego, czyli freeride’owych modelach Hybrid oraz Cross stworzyliśmy bardziej „tolerancyjny” profil kieszeni masztowej, więc bardzo dobrze i wydajnie pracują na masztach od innych producentów.

Dodatkowe materiały:

O marce GAASTRA

Gaastra jest tradycyjną marką, której korzenie sięgają końca XIX - kiedy to w pierwszej fabryce firmy szyto żagle do jachtów. Kiedy wynaleziono windsurfing, Gaastra była już dobrze znaną i doskonale rozwiniętą marką. Gaastra wraz z projektantami konsekwentnie realizuje swój plan związany z rozwojem oraz tworzeniem doskonałych produktów. Pokaż cały opis marki »

Recenzje

Ten produkt nie ma jeszcze recenzji, Twoja może być pierwsza
Ten produkt jest już wyprzedany, ale może zainteresują Ciebie, inne dostępne oferty:
Maszt Neil Pryde TPX 100 RDM 2020 Maszt Neil Pryde TPX 100 RDM 2020
2999 pln 2999 pln
Maszt DUOTONE Platinium.100 SDM 2020 Maszt DUOTONE Platinium.100 SDM 2020
4039 pln 3029 pln
-25%
Maszt DUOTONE Platinium.100 RDM 2020 Maszt DUOTONE Platinium.100 RDM 2020
4039 pln 3029 pln
-25%
Maszt Neil Pryde TPX100 SDM 2020 Maszt Neil Pryde TPX100 SDM 2020
3599 pln 3599 pln
Maszt NORTH SAILS / DUOTONE Platinum Series 2018 RDM Maszt NORTH SAILS / DUOTONE Platinum Series 2018 RDM
4129 pln 3509 pln
-15%
© Copyright SurfMix Deski - Żagle - Maszty - Bomy - Akcesoria windsurfingowe - Kite - SUP - Wiosła i Pagaje - Pianki - Buty - Trapezy góra
2004-2018 do góry