SKLEP: - Windsurfing - Kite - Kitesurfing Surfmix
Kitesurfing
Windsurfing
SUP
WAKE
Kajakarstwo
Żeglarstwo
Surfing
Marki
Info
Czytelnia
Tenis
Sporty zimowe
Partnerzy


Wateractiv.pl

Strona główna » Latawce » Airush » Produkt nr 5145


Latawiec Airush DNA 2012

  zobacz te

Latawiec Peter Lynn Leopard 2016

Robert
13422987
  512257145
Rafał
61234994
  519 805 960
Tel. stacjonarny:
sklep@surfmix.com
-26%
od 1399 PLN
stara cena: 1899 pln
oszczędzasz: 500 PLN
79 PLN
dostawa tego produktu jest GRATIS

zdjęcia produktu


powiększ powiększ


powiększ powiększ


opis produktu

Dostępne rozmiary:: 4, 10, 14,

Ideą powstania DNA było stworzenie niedrogiego kita z dobrymi parametrami i zwiększoną wytrzymałością. Do tego celu Airush postanowił użyć swojego najbardziej uniwersalnego modelu czyli Lithiuma. Aby obniżyć koszta DNA występuje tylko w jednym kolorze z prosta grafiką. Dodatkowo zrezygnowano z systemu One Pump.
Przeznaczenie: Freeride / Freestyle / Wave
Rodzaj: Delta

Kolejnym elementem dzięki któremu udało się obniżyć cenę była rezygnacja z rozbudowanego plecaka na rzecz prostej torby. W najbardziej narażonych na uszkodzenia miejscach użyto mocniejszych materiałów. Pozostałe elementy są takie jak w Lithiumie.

Tym sposobem DNA pozostaje najlepszym wyborem dla osób szukających dobrego kita w rozsądnej cenie. Polecany również do szkółek oraz wypożyczalni. Łatwość wstawania z wody, szeroki zakres wiatrowy oraz duża wytrzymałość latawca gwarantują przyjemniejszy przebieg szkolenia zarówno dla kursanta jak i instruktora, a szkółce zapewnia maksymalną wydajność. Oparty na tej samej konstrukcji co Lithium, gwarantuje dobre osiągi oraz właściwości techniczne.

V3- bridle system - jest zupełnie nową konstrukcją uzdy przy latawcu. Zmianie zostały poddane długości bridlów, materiał z jakich zostały wykonane a także bloczki. Połączenie mniej rozciągliwych bridlów wraz z usztywnieniem tipów kita zaowocowało lepszą reakcją. Skrócenie i zmiana konta bridlów poprawiła reakcję przy odpuszczonym depowerze. Dzięki zmianie punktów mocowania uzyskano lepsze wstawanie z wody a także większą utratę mocy po zleashowaniu a co za tym idzie większe bezpieczeństwo. Nowe bloczki zapewniają płynniejsze działanie i większą żywotność.

Charakterystyka:

 • duży zakres wiatrowy
 • duża moc już od dolnego zakresu
 • dobry hang-time
 • zwrotny
 • automatyczne wstawanie z wody
 • przewidywalny i prosty w obsłudze
 • bardzo mocna konstrukcja
 • szybka reakcja na ruchy barem
 • latawiec w rozmiarze 14 LW przeznaczony jest na słabsze warunki wiatrowe
 • średnie siły na barze
 • niska cena

Różnice pomiędzy modelem 2011:

 • mocniejsza i trwalsza konstrukcja
 • zmniejszone ciśnienie w tubach
 • wydłużony czas skoku (hang-time)
 • większy zakres

Dedykowany bar:

Sugerowane długości barów
Rozmiar latawca Rozmiar baru
4 45cm
6 45cm
8 45cm
9 45cm
10 45cm lub 55cm
12 55cm
14 LW 65cm

Opinie o produkcie:

(Ze względu, że jest to ta sama konstrukcja co Lithium przytaczamy opinie dotyczące tego modelu). Niewątpliwie Lithium jest najbardziej uniwersalnym kitem z całej kolekcji Airusha. Dzięki kształtowi typu delta posiada olbrzymi zakres wiatrowy, bardzo łatwo wstaje z wody, jest przewidywalny i bezpieczny. Jego dużym plusem jest spora moc która szczególnie jest przydatna w dolnym zakresie.

Mimo skrócenia skoku baru różnica w mocy między zaciągniętym a odpuszczonym jest bardzo duża. W połączaniu z czułym depowerem daje olbrzymi zakres. Latawiec intuicyjnie wstaje z wody a nowy system bridlów zapewnia prawie 100% utratę mocy przy zleashowaniu kita. Na uwagę zasługuje również ostre jeżdżenie na wiatr. W nowym modelu poprawiona został również szybkość reakcji latawca odczuwalna szczególnie w dużych rozmiarach.

Osobom które nie maiły okazji przetestować jeszcze tego modelu przedstawiam porównanie z latawcami innych wiodących marek których kita mamy w swojej ofercie lub mieliśmy okazje przetestować.

 1. NKB - Lithium jest czymś pomiędzy Evo a Fuse. Bliższy Evo niż Fusowi. Moc ma porównywalną z Fusem ale szybkość i zwrotność bliższą Evo. Siły na barze w połowie drogi z Evo do Fuse. Stabilność podobna do Fuse. Hang time lepszy od obydwu modeli.
 2. F-One Bandit - Lithium jest bardziej stabilny ale ma większe siły na barze. Porównywalny zakres wiatrowy, trochę wolniejszy. Lepszy hang time.
 3. Cabrinha - Lithiuma można klasyfikować pomiędzy Convertem a Crossbowem. Cechami jakie zbliżają go do Converta jest przewidywalność i umiarkowane siły na barze. Crossbowowi jest bliższy pod względem stabilności i sporego zakresu wiatrowego. Moc ma większą od Converta ale mniejszą do crossbowa.

Dodatkowe materiały:

O marce Airush

AIRUSH - jest częścią firmy STARBOARD - legendarnej marki specjalizującej się w windsurfingu, która na rynku jest już od 33 lat. Siedziba firmy znajduje się w Australii. Airush w ostatnich latach sporo zainwestował w rozwój firmy co bardzo dobrze wpłynęło na rozwój marki. Pokaż cały opis marki »

Recenzje

Ten produkt nie ma jeszcze recenzji, Twoja może być pierwsza
Ten produkt jest już wyprzedany, ale może zainteresujš Ciebie, inne dostępne oferty:
© Copyright SurfMix 2004-2017 Deski - Żagle - Maszty - Bomy - Akcesoria windsurfingowe - Kite - Różne do gory
Powered by
Design by YANAH - projektowanie stron internetowych